Przeglądasz szczegołowy opis wybranego projektu

Praktyki zawodowe w branży metalowej – kluczem do sukcesu

W dniach 24-28 września 2018 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie odbył się projekt ,,Praktyki zawodowe w branży metalowej – kluczem do sukcesu”. Realizacja projektu została dofinansowana przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Powiat Choszczeński w Choszcznie. Głównym celem projektu było zdobycie nowych umiejętności w ramach praktyki zawodowej w warsztatach szkolnych oraz praktyczne zastosowanie języka specjalistycznego w branży metalowej.

Główny cel projektu (forma kształcenia)

  • Dokształcenie / doskonalenie zawodu

Działania / metody wykorzystane w projekcie

  • Zespół kierowniczy omówił warunki realizacji praktyki zawodowej w ramach projektu i dokonał wstępnego podziału zadań. We wrześniu 2018 r. dyrekcja szkoły zorganizowała kilka spotkań roboczych mających na celu dopracowanie szczegółów projektu.
  • Grupa młodzieży włączyła się w przygotowania związane z realizacją projektu. Grupa ślusarzy poznała podstawy języka niemieckiego w branży metalowej i uczestniczyła w szkoleniu w warsztatach szkolnych.
  • Młodzież poznała się bliżej i zintegrowała się podczas wspólnych posiłków, podczas zabawy w ramach aktywności fizycznej oraz na praktyce zawodowej.

Rezultaty projektu - pliki do pobrania

Opinie uczestników projektu (cytaty)

  • ,,Planuję po szkole zdobyć uprawnienia operatora maszyn sterowanych numerycznie i znaleźć pracę w Niemczech”.
  • ,,Obsługiwałem różne maszyny, które są niezbędne w pracy ślusarza. Dzięki temu projektowi nabyłem nowe umiejętności”.